top of page

מרכז "נפרדים לשלום"
מרכז "נפרדים לשלום" הינו מרכז גישור המנוהל על ידי ליאת שולמן, עורכת דין ומגשרת אשר מתווה את הדרך בהתאם לערכיה ומתוך ראיית המכלול תוך התייחסות למצב הקיים בהווה ולמצב הרצוי בעתיד. 
המרכז  עובד באופן שוטף עם מספר אנשי מקצוע מתחומים שונים כגון פסיכולוגיות, עובדות סוצאליות, מדריכות הורים, יועצים כלכליים ומטפלים בגוף ונפש, אשר מסייעים לכל אחד מהצדדים להביא לסיום הסכסוך ולהגיע לפתרון ראוי הן בתחום המשפחתי, המסחרי והכללי ובכלל. 

הליך הגישור הינו הליך רצוני אשר מאפשר לצדדים לפתור את הסכסוך בדרך של הדברות ישירה. בהליך הגישור לכל אחד מהצדדים היכולת להביא לידי ביטוי את הסכסוך מנקודת מבטו לרבות תחושות, חששות ורגשות נוספים אשר לא מקבלים ביטוי בהתדיינות משפטית.
לעיתים אנו עדים לתביעות המוגשות לבתי המשפט על סכומים זעומים כאשר כל מטרת התובע היא לשמוע התנצלות, ואכן יש מצבים שבבית המשפט יזכה התובע בכספים שדרש אך לא בהכרח יביא הדבר מזור לכעסו ותסכולו. בהליך גישור תהא לצדדים האפשרות לבטא את עצמם באופן מלא על כל תחושותיהם וכאביהם ולמצוא פתרון אשר מביא פתרון למכאוביהם.

הליכי הגישור במרכז ניתנים במספר תחומים:
גישור משפחתי לגירושין - שמטרתו להגיע להסכם גירושין את מביא לידי ביטוי את הצרכים של שני הצדדים וילדיהם.

גישור משפחתי - גישור שמסייע לבני משפחה מסוכסכים לעיתים על רקע של צוואה / ירושה להגיע לפתרון הולם אשר יאפשר להם להמשיך להתנהל כמשפחה אוהבת.
גישור עסקי - שמטרתו לתת מענה לצדדים מסוכסים בפן העסקי (שותפות, לקוח/נותן שירות וכו').
גישור כללי - גישור שמטרתו לסייע בפתרון סכסוכים לכל מי שמצוי בסכסוך עם אחר כגון וועדי בתים, מוכר/קונה של נכס וכו'.
גישור משפחתי לגירושין
בשנים האחרונות אנו עדים לעליה מתמדת בשיעור הגירושין.  הליך גישור לגירושין עם עו"ד בעל הסמכה של מגשר מקצועי עשוי לחסוך לכם את הדרך המתישה הארוכה הכואבת והיקרה בבתי הדין הרבניים ובבית המשפט לענייני משפחה.
במרכז נפרדים לשלום תוכלו לנהל הליך גישור מכובד וענייני אשר בסיומו תצאו עם הסכם גירושין המקובל על שניכם ואשר מביא לידי ביטוי את הצרכים שלכם ושל ילדכם בצורה הטובה ביותר.
במרכז "נפרדים לשלום" ישמעו אתכם ויקשיבו לכם!! ידאגו לסייע לכם לקדם את הליך הגירושין במינימום נפגעים ובמינימום הוצאות עם מקסימום תוצאות. 
כחלק מהליך הגישור יפגשו ילדכם עם עובדת סוציאלית שתשוחח עמם על התהליך, תנסה להבין את הקשיים החבויים והגלויים ותעדכן את הצוות המשפטי ואתכם בפרטים הלרוונטיים שעשויים להקל ולסייע לילדים בהתמודדותם עם ההליך.
בסיום ההליך, תהיו רשאים להמשיך ולהסתייע במנחת הורים בעלת ניסיון בהדרכת הורות נפרדת.
אין ספק שפרידת ההורים יוצרת מציאות חדשה הן עבור הילדים והן עבור ההורים ובעזרת מדריכה הורים תוכלו ללמוד בדרך המהירה מהם הכלים בארגז הכלים של זוג מתגרש אשר יטיבו עם ילדיהם. חשוב שתדעו מה אסור להגיד ומה כדאי, מה נכון ומה לא נכון וכך תחסכו מעצמכם התמודדות קשה ומיותר. 

גישור משפחתי כללי
לא אחת אנו שומעים על סכסוכים בתוך המשפחה. סכסוכים כואבים שמלווים משפחות שנים על גבי שנים. אנשים שויתרו על האפשרות לחגוג חגים ושמחות ביחד בגלל סיבות כאלה ואחרות, אנשים שכבר אינם זוכרים מה היו הסיבות למריבה, אנשים שכבר סלחו ורק לא יודעים איך לפנות לצד השני, אנשים שרבו בגלל ירושה של ההורים ולאחר שנים מבינים שהכסף לא הצדיק את הכעס והמריבה ואנשים שנמצאים ממש עכשיו במריבה עם הקרובים להם. לכל אלה ניתן לסייע בהליך גישור, הליך שיאפשר לכל אחד מהצדדים לספר את המקרה מהצד שלו, לספר מה כאב לו, על מה הוא מתקשה לסלוח. מסתבר, כי בחלק מהמקרים מספיק לגרום לצדדים להגיע לגישור ולשמוע האחד את השני כדי לגרום להבנה והכלה של הצד השני. לא אחת אני רואה אנשים מופתעים ודומעים כשהצד השני מספר על הכאב, על הפספוס ועל הצער שנגרם לו בשל המריבה.
אז עצה לי אליכם, אל תאפשרו לקרובים לכם להשאר "ברוגז", גם אלה שיודעים להסתיר היטב את הכאב חשים אותו בכל אירוע, חג ובכלל ולכן, תמצאו את הדרך להביא אותם לשולחן הגישור שביחד נמצא את הדרך "לרדת מהעץ" ולנקות את הרגשות הקשים לטובת המשך טוב יותר.

גישור עסקי מסחרי
גישור עסקי מתאים לאנשים שהסתכסכו בהליך עסקי כלשהו. מדובר על מקרים בהם נותן השירות ומקבלו לא רואים עין בעין את טיב ו/או איכות השירות/המוצר. ביחד בהליך הגישור נוכל לברר מה היו הציפיות של כל אחד מהצדים, נוכל להבין את הפער בין הצדדים וננסה לתת מענה לכעס והתסכול שנוצר אצל אחד מהצדדים.
כמו כן, גישור עסקי מתאים לפתרון סכסוך בין קולגות, שותפים וכו' אשר נקלעו לסכסוך ומבינים כי המשך הסכסוך עשוי לפגוע בעסק, בהם כיחידים בפרנסתם ובשמם.
ולכן הליך גישור שיאפשר לצדדים למצוא פתרון שמתאים להם ולעסק מיתר פניה לערכאות משפטיות ומאפשר לצדדים לשמור על דסקרטיות ויחד עם זאת להגיע לפתרון אשר יהיה מקובל על כל הצדדים.

 

גישור לגירושין במודיעין
bottom of page